Her Zaman Güncel
Açılış Sayfası Yap
Favorilerine Ekle
Siteyi Tavsiye Et
Reklam
İletişim
Zayıflama
DİYET EGZERSİZ BESLENME HESAPLAMALAR GRAFİKLER
indexAna Sayfa
EGZERSİZ
 ¤ Bacak Egzersizi
 ¤ Biçimli Kalçalar
 ¤ Doğum sonrası Jimnastik
 ¤ Göbek Eritme
 ¤ Göz Egzersizleri
 ¤ İncecik Bir Bel
 ¤ Kalça Egzersizi
 ¤ Kas Geliştirme
 ¤ Kusursuz Bir Karın
 ¤ Seksi Göbek
 ¤ Sırt Ağrıları İçin
 ¤ Zayıf Bacaklar
diyet ilaçları
SPOR SONRASI CİLT VE BEDEN RAHATLATMA


   İş çıkışı, soluğu fitness salonunda aldınız ve spor yaparak hem bedeninizi hem de ruhunuzu rahatlattınız. Şimdi sıra gevşemeye geldi. Öyle ya, nefes nefese ve kıpkırmızı bir yüzle arkadaş toplantınısına katılmak pek de hoş olmasa gerek... 2 dakikadan 60 dakikaya kadar uzanan önerilerimiz, rahatlamanız için size rehber oluşturacak.

   2 dakika
   Spor yaptıktan sonra derin nefes alın ve nabzınızı düşürün. Bunun için; birkaç adım yürüdükten sonra kollarınızı iki yana doğru açın. Derin nefes alın, (2.ŞİFRE: KADININ) kollarınızı gergin halde başınızın üzerinde birbirine dokunana dek yukarı kaldırın. Nefes verirken kollarınızı vücudunuzun önünde aşağı doğru bırakın. İyice silkelendikten sonra kollarınızı yeniden yanlara doğru açın, yukarı kaldırın ve aşağı bırakın. Egzersizi 5 kez tekrarlayın.

   5 dakika
   Tüm vücudunuzu hızla esnetebilmek için: Diz üstü oturun, poponuzu ayaklarınızın üzerine yerleştirin. Şimdi vücudunuzu, alnınız zemine değinceye dek aşağı doğru eğin. El ayalarınızı da vücudunuzun her iki yanına yerleştirin. Ardından sağ omzunuzu zemine doğru bastırın ve 10'a kadar saydıktan sonra gevşeyin. Aynı egzersizi diğer omzunuzla da uygulayın. Son olarak da ellerinizi, poponuzu kaldırmadan mümkün olduğunca öne doğru uzatın. Bu pozisyonda 10 saniye kalın ve başlangıç pozisyonuna dönün. Egzersizi 5 kez tekrarlayın.

   10 dakika
   Fitness merkezinden sonra soluğu iş yerinde ya da bir arkadaş toplantısında almanız gerekiyor. Ancak yüzünüz egzersizden sonra alev alev yanmaya devam ediyor. Bu şekilde insanların karşısına çıkmak istemiyorsunuz doğal olarak. Paniğe kapılmayın! Cildinizi yağsız ve canlandırma özelliğine sahip bir nemlendiriciyle sakinleştirebilirsiniz. Ancak makyaj yapmaktan kaçınmanızda yarar var! Biber-nane karışımlı çay da rahatlamanızı sağlayacaktır.

   20 dakika
   Stretching programı uygulayabilmeniz için yeterli zamanınız var. Ancak esneme hareketlerini uygularken vücudunuzun orta bölümlerini de unutmayın. Çünkü bu bölge, hareketlerinizi rahatlıkla uygulayabilmenizi sağlıyor. Kalçalarınız için: Ayakta durun ve sağ bacağınızı 90 derecelik açı yapacak şekilde dizinizden kırdıktan sonra zemine yerleştirin. Ellerinizi de bu bacağınızın üzerine dayayın. Sol bacağınızı arkaya doğru iyice gerin ve ellerinizden destek alarak leğen kemiğinizi hafifçe öne doğru itin. Bu pozisyonda 10 saniye kaldıktan sonra aynı işlemi diğer bacağınızla da uygulayın. Beliniz için: Kollarınızı yukarı doğru kaldırın. Başınızın üzerinde, sol elinizle sağ bileğinizi kavrayın. Şimdi vücudunuzun üst bölgesini yana doğru eğin. Her kolunuz için egzersizi 5 kez tekrarlayın.

   30 dakika
   Bu süre, duşun altında masaj yapmanız için yeterli. Ancak duşa girmeden önce 15 dakika bekleyin, çünkü terleyebilirsiniz. Bu süreyi, yüz maskesi yaparak değerlendirebilirsiniz. Duş alırken suyun ısısına da dikkat edin. Çünkü sıcak su, kas sistemindeki kan dolaşımının zarar görmesine neden oluyor. Sabunlandıktan sonra duşun ahizesini uyluğunuzun üst bölgesiyle kollarınıza doğru tutarak masaj etkisi yapmasını sağlayın.

   60 dakika
   Egzersiz temponuzu azaltın. Bunu kolaylıkla gerçekleştirebilmek için yürüyüş bandının hızını 15 dakika boyunca yavaş yavaş azaltın. Egzersizden sonra açlık atağını engellemek için bolca su tüketin ve bir elma yiyin. Şimdi, saunaya girmenin tam zamanı! Ancak saunada çok fazla terlememeye de özen gösterin. 60 - 80 derece ısıdaki iki sauna seansı (6 - 8'er dakika) metabolizmanızı hızlandırmak için yeterli olacak. Sauna banyosu kaslarınız sadece rahatlamakla kalmıyor, aynı zamanda mikroorganizmadaki hasarların da iyileşmesine yardımcı oluyor.


WORD dosyasi olarak indirPDF dosyasi olarak indir
diyet ilaçları
EGZERSİZ
 ¤ 4 Dakikida Gevşeme
 ¤ Aerobik Egzersizin Yararları
 ¤ Çaktırmadan Egzersiz
 ¤ Doğru Otur Mutlu Kalk
 ¤ Egzersiz ve Bağışıklık
 ¤ Egzersiz ve Yaşlılar
 ¤ Egzersiz ve Yemek
 ¤ En İyi Egzersiz Hangisi
 ¤ Ev İşleri ve Spor
 ¤ Hangi Guruptansınız
 ¤ Kadınlar ve Egzersiz
 ¤ Kas Rehberi
 ¤ Kilo Vermek Kabus Değil
 ¤ Mucize Egzersizler 1
 ¤ Mucize Egzersizler 2
 ¤ Neden Egzersiz
 ¤ Soğuk ve Egzersiz
 ¤ Spor Sonrası Rahatlama
 ¤ Spor Tipiniz
 ¤ Tok Karnına Egzersiz
 ¤ Yürüyüş
 ¤ Yüzme
 ¤ Zayıflama ve Egzersiz
U Y A R I
¤Sitemiz T.C.Sağlık Bakanlığınca tavsiye edilmiştir.(SB Diyalog Ocak-2005 Sayı:9'da)
¤Bu sitedeki bilgiler Uzman Diyetisyenler tarafından hazırlanmıştır.
¤Bu sitedeki materyallerin telif hakları saklıdır.
¤Sitedeki materyalleri "Kaynak Göstererek, URL ekleyerek" yayınlayabilirsiniz.
¤Doktorunuza danışmadan diyete başlamayınız.

Bu site Mustafa Aras ürünüdür. Copyright © 2002-2007 DiyetUzmanı

Powered By: Cnet