Her Zaman Güncel
Açılış Sayfası Yap
Favorilerine Ekle
Siteyi Tavsiye Et
Reklam
İletişim
nunnet
DİYETEGZERSİZ BESLENME HESAPLAMALAR GRAFİKLER
index Ana Sayfa
Estetik Cerrahi
zayıflama diyetleri, kilo vermeAlın Germe
zayıflama diyetleri, kilo vermeBurun Estetiği
zayıflama diyetleri, kilo vermeCinsel Estetik
zayıflama diyetleri, kilo vermeDermabrazyon
zayıflama diyetleri, kilo vermeErkekte Meme Büyümesi
zayıflama diyetleri, kilo vermeGözkapağı Estetiği
zayıflama diyetleri, kilo vermeKarın Germe
zayıflama diyetleri, kilo vermeKaş Kaldırma
zayıflama diyetleri, kilo vermeKol ve Bacak Germe
zayıflama diyetleri, kilo vermeKulak Estetiği
zayıflama diyetleri, kilo vermeLiposuction
zayıflama diyetleri, kilo vermeMeme Büyültme
zayıflama diyetleri, kilo vermeMeme Dikleştirme
zayıflama diyetleri, kilo vermeMeme Küçültme
zayıflama diyetleri, kilo vermeYara İzi Revizyonları
zayıflama diyetleri, kilo vermeYüz Germe
zayıflama diyetleri, kilo vermeYüz İmplantları
YÜZ İMPLANTLARI

   Yüzdeki oluşumların orantısının uyumsuz olduğu durumlarda bu orantıyı dengeleyebilmek amacıyla yüzdeki birtakım kemiklere büyütücü ya da küçültücü estetik cerrahi operasyonlar yapılabilir. Küçültücü operasyonlar bu kemiklerin kesilmesi ve traşlanması şeklinde yapılmakta, büyütücü işlemler ise vücut dokuları ile uyumlu olduğu ispatlanmış implantların (protezler) yerleştirilmesi suretiyle gerçekleştirilmektedir. Yüz implantları alt çene kemiği (mandibula), üst çene kemiği (maxilla) ve elmacık kemiği (zygoma) için uygulanabilmektedir.

ÇENE UCU İMPLANTLARI

   Alt çene kemiği küçük ve çene ucu geride olan kişilerde çene ucuna yerleştirilen implantlarla alt çenenin uzatılması ve yüz orantısının düzeltilmesi mümkündür. Bu amaçla vücut ile çok uyumlu bir materyal olan ve tıpta tıkanmış büyük damarların yerine yama olarak yıllardan beri kullanılan politetrafloroetilen (PTFE)' den yapılmış çene ucu implantları ya da silikon çene ucu implantları kullanılmaktadır.

   Bu protezler yarım ay şeklindedir ve değişik uzunluk ve kalınlıkta tipleri üretilmiştir. Politetrafloroetilen implantların özel gözenekli yapısı nedeniyle zamanla kemik hücreleri gözeneklerin içine girerek o bölgede kemikleşmeyi sağlamaktadır. Bu işlem ağız içinden dudak ile dişler arasındaki oluktan yapılan bir kesi yoluyla ya da çene alt bölgesinde deriye yapılan 2-3cm yatay bir kesi yoluyla gerçekleştirilebilir. Operasyon hastanın isteğine ve birlikte yapılacak başka işlemlere bağlı olarak lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılabilmektedir. Bu işlem birçok hastada genellikle burun estetiği ile birlikte aynı seansta yüz orantısını dengelemek amacıyla yapılmaktadır. Bu operasyondan sonra ciddi düzeyde bir şişlik ve morluk oluşmaz, hasta işlemin yapıldığı gün evine dönebilmektedir. Çene ucuna konulan flasterler birkaç gün sonra çıkartılır. Ağız içinden yapılan uygulamalarda birkaç gün sıvı-yumuşak diyet önerilir.

ALT ÇENE KEMİĞİ (MANDİBULA) AÇI BÖLGESİ İMPLANTLARI

   Kulak memesinin birkaç cm alt ve ön bölgesinde alt çene kemiği (mandibula) açılanma yapar. Mandibula’ nın az geliştiği bu bölgesi silik olan kişilerde yüzdeki orantıyı dengelemek ve daha çıkıntılı bir alt çene kemiği oluşturmak için politetrafloroetilen implantlar kullanılabilir. Bu implantlar L şeklindedir ve değişik uzunluk ve kalınlıklarda üretilmiş formları mevcuttur.

   Operasyon ağız içinden yapılan bir kesi yoluyla gerçekleştirilir. İşlemden hemen sonra hasta eve dönebilmekte yüze sarılan elastik bandajlar birkaç gün sonra çıkarılmaktadır.

ÜST ÇENE KEMİĞİ (MAXİLLA) İMPLANTLARI

   Bazı kişilerde yapısal olarak üst çene kemiği az gelişmiş olabilir. Bu da alt çene ile üst çene arasındaki orantıyı ve burnu yüzde durduğu yeri etkiler. Üst çene kemiği az gelişmiş olanlarda ağız içinden yapılan bir kesi ile politetrafloroetilen’ den yapılmış implantlar yerleştirilebilir. Bu işlem hem dişlerin üzerindeki ve burun kanatları yanındaki bölgelerde bir dolgunluk oluşturur, hem de burun delikleri kanatlarının olduğu burun kısmının bir miktar öne gelmesini sağlar.

   Maksilla implantları genellikle burun estetiği ameliyatı ile birlikte yapılan bir işlemdir. Yalnız başına yapıldığında lokal anestezi ile gerçekleştirilebilir.

ELMACIK KEMİĞİ (ZYGOMA) İMPLATLARI

   Elmacık kemiği çıkıntısı yetersiz olan kişilerde daha çok çıkıntılı köşeli bir elmacık kemiği oluşturmak ve yüz orantısını düzeltmek amacıyla implantlar uygulanabilir. Elmacık kemiği bölgesi için politetrafloroetilen veya silikon protezler kullanılabilmektedir. Politetrafloroetilen protezler vücut dokuları ile çok uyumlu olup içindeki özel gözenekli yapısı nedeniyle zamanla kemikleşmektedir. Elmacık kemiği implantları değişik uzunluk en ve kalınlıkta üretilmiş olup konulacak protezin seçimi hastanın yüz orantısının değerlendirilmesi ile yapılır.

   Bu işlem sedasyon destekli lokal anestezi ile ya da genel anestezi altında gerçekleştirilebilir. İmplantlar ağız içinden üst dudak ile dişler arasındaki oluktan yapılan kesi yoluyla yapılmaktadır. Elmacık kemiğine implant uygulamasında sonucu etkileyen en önemli faktörler konulan implantın boyutları ve konulma yerinin uygun seçilmesidir. Uygun yerleştirilmiş bir protez kişide çok olumlu bir görünüm sağlayacaktır. Elmacık kemiği implantlarının bir diğer avantajı da orta yüz bölgesinde yaşlanma olanlarda gevşemiş yağ yastıklarının altına doldurarak daha gergin ve gençleşmiş bir orta yüz görünümü oluşturmasıdır. Elmacık kemiği implantı uygulamalarından sonra önemli derecede şişlik ve morluklar oluşmaz. Hastalar birkaç gün içinde işlerine ve normal yaşantılarına dönebilir. İşlemden sonra birkaç gün süre ile yumuşak gıdalar ile beslenme önerilmektedir.
WORD dosyasi olarak indirPDF dosyasi olarak indir
Estetik Medikal
zayıflama diyetleri, kilo vermeBotox
zayıflama diyetleri, kilo vermeCilt Bakımı
zayıflama diyetleri, kilo vermeCilt Gençleştirme
zayıflama diyetleri, kilo vermeDolgu
zayıflama diyetleri, kilo vermeKılcal Damar Tedavisi
zayıflama diyetleri, kilo vermeKimyasal Peeling
zayıflama diyetleri, kilo vermeLazer Epilasyon
zayıflama diyetleri, kilo vermeSivilce Tedavisi
zayıflama diyetleri, kilo vermeYosun Tedavisi
  Bölgesel İncelme ve Sıkılaşma
zayıflama diyetleri, kilo vermeKarboksiterapi
zayıflama diyetleri, kilo vermeLpg (Selülit Tedavisi)
zayıflama diyetleri, kilo vermeMezoterapi
zayıflama diyetleri, kilo vermePressoterapi
zayıflama diyetleri, kilo vermeSelülit Mezoterapisi
zayıflama diyetleri, kilo vermeStarvac ve Selülit Tedavisi
U Y A R I
¤Sitemiz T.C.Sağlık Bakanlığınca tavsiye edilmiştir.(SB Diyalog Ocak-2005 Sayı:9'da)
¤Bu sitedeki bilgiler Uzman Diyetisyenler tarafından hazırlanmıştır.
¤Bu sitedeki materyallerin telif hakları saklıdır.
¤Sitedeki materyalleri "Kaynak Göstererek, URL ekleyerek" yayınlayabilirsiniz.
¤Doktorunuza danışmadan diyete başlamayınız.

Bu site Mustafa Aras ürünüdür. Copyright © 2002-2007 Diyet uzmanı - Powered By: Cnet